Anmälda lag

Minicupen 2016, ÅFC Champions Cup

Minicupen 2016 arrangeras av Åkersberga FC

Datum för klassen P04 Medel är satt till den 13-14 augusti och klassen

P04 Svår/Extra Svår är satt till den 22-23 oktober

 

Almälda lag i Minicupen 2016:

 

Uppdaterad 2016-10-12 (lottningen i P04S/Extra Svår kommer ut den 12 oktober. )

 

 

Klassen Medel spelas 13-14 augusti för P04 ( max 20 lag)

 

Klassen P04 Medel

( Betalning senast 15 juli )

 

Anmälda lag 2016: ( 19 lag anmälda, max 20 lag 1 vakant)

Åkersberga FC 2 ( ÅFC P04-2)

Väsby P04U

Täby United FC P04 Syd

Hammarby P04-2

Vasastan P04

Bele Barkarby Svart 2

Bele Barkarby P04 Vit

Stureby SK P04

IK Frej Svart P04

IK Frej Gul P04

DIF P04:5

DIF P04-6

AIK P04

MIK P04 GGWP

Boo FF P4-5

Nacka FC P05

Örebro SK P04 lag 1

Örebro SK P04 lag 2

IFK Österåker P04

FC Djursholm P04

 

 

Klassen Svår/ Extra svår spelas 22-23 oktober, max 30 lag ( Betalning senast 15 september)

 

Klassen P04 S/ES

(29 lag anmälda, max 30 lag) i Minicupen 2016 där vi har utökat klassen till 30 lag, dvs 6 st grupper med 5 lag i varje grupp) 1 och 2:an samt de 4 bästa 3:orna går vidare till sönadgens 16- dels final och direktutslagning.

 

Anmälda lag 2016: 25 lag ( max 25 lag)

1. Åkersberga FC P04-1 Betald

2. AIK P04U

3. Vasastan P04 Betald

4. Täby United FC P04 Betald

5. Hammarby P04-2 Betald

6. Hammarby P04-5/7 Betald

7. Hägersten SK P04 Betald

8. BeleBarkarby Svart P04-1 Betald

9. Gustavsbergs IF P04 Betald

10. Nacka FC P04 Betald

11. IFK Haninge P04-1 Betald

12. Bele Barkarby P04 Vit Betald

13. GAIS P04 Betald

14. Enebyberg P04 Betald

15. Tyresö Strand P04 Betald

16. Vasalund 04-1 Betald

17. Täby FK P04A Betald

18. Laxå P04 Betald

19. Sirius P04A Betald

20. Vasalund Tensta 05A Betald

21. BP 05-2 Betald

22. Hammarby 05A Betald

23. IK Sirius P04 Blå Betald

24. Sollentuna FK vallen nord Betald

25. IFK Stocksund P04-1 Betald

Reserverad 1

 

 

 

Bokade domare i Minicupen 2016:

Arvid Nordin

Felicia Arnsbjer

Alvin Persaud

Filip Sundberg

Tehmoor Barekzay

Baber Barekzay

Amin Galerdo

Ammar

 

 

 

Kontakta Michael på michael.persaud@svenskcertifiering.se vid intresse.

 

Vid betalning är anmälan bindande och återbetalas ej.

Återbetalning sker då arrangören anser att cupen inte kan hållas under sportliga former.

( Ex.kraftigt snöfall, storm etc.)

 

Anmälda lag 2015, i klassen ES.:

Åkersberga FC P04-1 ( tidigare ÅBK P04 Blå)

Hammarby P05A

Väsby IK 04U

Älvsjö AIK P04 Blå

Täby FK P04:2

Karlbergs BK P04 Röd

BeleBarkarby P04 Svart

Vasastan P04

Tyresö Strand P04

AIK 04U

Nacka FC P04 ( Fd Jarlaberg 04:2)

Gustavsbergs IF P04

Boo FF lag P04:1

Sollentuna FK P04 Kärrdal

IFK Haninge P04-1

IFK Lidingö FK P04:U

Hanviken P04

Vasalund 04-1

Apollon P04

Danderyds SK

Djursholm P04-1

Hammarby 04-5/7

DIF P04-5/8

AIK 05A

Täby United P04

IFK Aspudden P 04 S/ES

Hammarby P04-2

Täby FK P04A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nu ligger lottningen ute för Minicupen 2016 i klassen P04S/ES